Łukasz Domin i Monika Węgrzyn najlepsi w rywalizacji na Ostrej Górze.

Łukasz Domin (Aktywny Dynów) wśród mężczyzn, a Monika Węgrzyn (Buff Team Poland) wśród kobiet triumfowali w drugiej edycji biegu Ostra Góra Challenge z Kowalski Okna. Impreza odbyła się w niedzielę 23 sierpnia na stoku narciarskim Ostra Góra w Dylągówce koło Rzeszowa. Rywalizacja polegała na trzykrotnym pokonaniu wyciągu Ostra Góra, którego długość wynosi 300 metrów, różnica poziomów 70 metrów, a przeciętne nachylenie 28%. Dziesięciu mężczyzn oraz dziesięć kobiet z najlepszymi sumami czasów z trzech wbiegów awansowała do wielkiego finału.

W rundzie zasadniczej (3 wybiegi) najlepszy był Maciej Kiper z sumą czasów trzech wbiegów 5 minut 50 sekund. Łukasz Domin był czwarty – 5:58. Wśród kobiet po rundzie zasadniczej prowadziła Aneta Toczek z sumą czasów 6.43. Monika Węgrzyn była druga – 7:36. W wielkim finale mężczyzn pasjonujący pojedynek stoczyli Łukasz Domin oraz obrońca tytułu Artur Kopaczyński. Ostatecznie górą okazał się Domin zwyciężając z czasem 1 minuta 38 sekund co jest drugim wynikiem w historii rywalizacji. Rekord wbiegu na Ostrą Górę wśród mężczyzn to 1:35 i należy do Artura Kopaczyńskiego, który tym razem był drugi z czasem 1:42. Podium uzupełnił Konrad Kotarba – 1:48. Zwycięzca rundy zasadniczej Maciej Kiper był tuż za podium z czasem 1:51.

W finale Pań doszło do również pasjonującej rywalizacji pomiędzy zwyciężczynią rundy zasadniczej i obrończynią tytułu – Anetą Toczek z Moniką Węgrzyn. Ostatecznie górą okazała się ta druga wygrywając z czasem 2 minuty 2 sekundy i ustanawiając nowy rekord wbiegu wśród Pań. Aneta Toczek linię mety minęła w czasie 2.07. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Walus 2:31.

Zawody toczyły się w bardzo trudnych warunkach, przez większość zawodów padał deszcz co dodatkowo utrudniało rywalizację na trudnym technicznie i do tego mocno błotnistym stoku w Dylągówce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *